Show Results - 2024
May 24
Saturday 4 May 24
| Judge: Mrs Heather Jones (WA) Canine Expo (Show 2)
Tendai ~ Challenge Dog, BEST OF BREED & JUNIOR IN GROUP
| Judge: Mr Rick Berwick (WA) Canine Expo (Show 1)
Tendai ~ Challenge Dog & BEST OF BREED
March 24
Sunday 17 Mar 24 | Judge: Chen Wenzhou (Taiwan) Tatebayashi FCI International Dog Show - Japan
Harry ~ Junior CAC & BEST OF BREED
Saturday 16 Mar 24 | Judge: Mr Peter Miller (NSW) Yass Show Society
Otis ~ Challenge Dog, BEST OF BREED & JUNIOR IN SHOW
Sabrina ~ Challenge Bitch & Runner Up Best of Breed
Sassy ~ Reserve Challenge Bitch & MINOR PUPPY IN GROUP
Saturday 10 Mar 24
| Judge: Ms Anita Langford (NSW) Hound Club of the ACT (Show 1)
Sabrina ~ Challenge Bitch & BEST OF BREED
Bruno ~ Challenge Dog, Runner Up Best of Breed &
INTERMEDIATE IN SHOW
Sassy ~ Reserve Challenge Bitch
| Judge: Mr Nathan Jennings (ACT) Hound Club of the ACT (Show 2)
Sabrina ~ Challenge Bitch & BEST OF BREED
Otis ~ Challenge Dog & Runner Up Best of Breed
Sassy ~ Reserve Challenge Bitch
Saturday 9 Mar 24
| Judge: Mr Anton Weil (QLD) Canine Expo (Show 1)
Tendai ~ Challenge Dog, BEST OF BREED & JUNIOR IN GROUP
| Judge: Mrs Helen Weil (QLD) Canine Expo (Show 2)
Tendai ~ Challenge Dog, BEST OF BREED & JUNIOR IN GROUP
Saturday 2 Mar 24
| Judge: Mr Graham Cruse (NSW) Braidwood Show Society
Sabrina ~ Challenge Bitch & BEST OF BREED
Otis ~ Challenge Dog, Runner Up Best of Breed & JUNIOR IN GROUP
Sassy ~ Reserve Challenge Bitch
| Judge: Mrs Kerin Hutchings (SA) Canine Expo (Show 1)
Tendai ~ Challenge Dog, BEST OF BREED & JUNIOR IN GROUP
| Judge: Dr Francis McEvoy (SA) Canine Expo (Show 2)
Tendai ~ Challenge Dog, BEST OF BREED & JUNIOR IN GROUP
February 24
Friday 23 Feb 24
| Judge: Ms Diane Stewart-Ritchie (Ireland) RNCAS Royal Canberra Dog Show
Sabrina ~ 1st Open Bitch Class, Open of Breed, Challenge Bitch & BEST OF BREED
Otis ~ 1st Junior Dog Class & Junior of Breed
Asha ~ 2nd Intermediate Bitch Class
| Judge: Ms Pamela Campbell (WA) RNCAS Hound Group Specialty
Otis ~ 1
st Junior Dog Class, Junior Of Breed, Challenge Dog & BEST OF BREED
Sabrina ~ 1
st Open Bitch Class, Open of Breed, Challenge Bitch & Runner Up Best of Breed
Asha ~ 1
st Intermediate Bitch Class, Intermediate Of Breed & Reserve Challenge Bitch
Sassy ~ 1
st Minor Puppy Bitch Class & Minor Puppy Of Breed
Sunday 18 Feb 24 | Judge: Mr Brad Santas (NSW) Gunning P A & I Society
Sabrina ~ Challenge Bitch & BEST OF BREED
Sassy ~ Reserve Challenge Bitch & Runner Up Best of Breed
Otis ~ Challenge Dog
Saturday 10 Feb 24 | Judge: Ms Sally Stasytis (Vic) Crookwell A P & H A Society
Sabrina ~ Challenge Bitch & BEST OF BREED
Sassy ~ Reserve Challenge Bitch & Runner Up Best of Breed
Otis ~ Challenge Dog
Saturday 3 Feb 24 | Judge: Mr Chris Woodrow (Qld) Darwin Ladies Kennel Club
Tendai ~ Challenge Dog, BEST OF BREED & JUNIOR IN SHOW
January 24
Sunday 28 Jan 24
| Judge: Mr Eric Soti (SA) Dogs ACT (AM Show)
Otis ~ Challenge Dog & BEST OF BREED
Asha ~ Challenge Bitch & Runner Up Best of Breed
| Judge: Mr Kerry King (SA) Dogs ACT (PM Show)
Asha ~ Challenge Bitch & Runner Up Best of Breed
Otis ~ Reserve Challenge Dog
Saturday 27 Jan 24
| Judge: Ms Jenny Sayers (WA) Dogs ACT (AM Show)
Otis ~ Challenge Dog & Runner Up Best of Breed
Asha ~ Reserve Challenge Bitch
| Judge: Mrs Olga Meyer (WA) Dogs ACT (PM Group Show)
Asha ~ Challenge Bitch & BEST OF BREED
Otis ~ Challenge Dog & Runner Up Best of Breed
Friday 26 Jan 24
| Judge: Ms Eva Fekete (WA) Dogs ACT (AM Show)
Asha ~ Challenge Bitch & BEST OF BREED
Otis ~ Challenge Dog, Runner Up Best of Breed & JUNIOR IN GROUP
| Judge: Mr Ian Rasmussen (QLD) Dogs ACT (PM Group Show)
Asha ~ Challenge Bitch & Runner Up Best of Breed
Otis ~ Reserve Challenge Dog
Sunday 7 Jan 24 | Judge: Mrs Sandra Patterson (Aus) Ibaraki All Breeds Club - Japan
Harry ~ Junior CAC, BEST OF BREED & RUNNER UP BEST IN GROUP (Group 2nd)